בס"ד
052-2242023 לראשי אודות פורמולות שאלות ותשובות הידעת? צור קשר
רפואה סינית בטיפולי פוריות
צמחי מרפא סיניים
FSH גבוה
טיפול הורמונלי IUI IVF
פוריות הגבר
הפלות חוזרות - בעיות קליטה והשתרשות של העובר
ילדים זה שמחה...
בניית אתרים

ליצירת קשר:

yossi_patal@walla.com

03 - 5479929

052 2242023


 

 טיפול הורמונלי  IVF  IUI  
טיפול הורמונלי עם או ללא IVF ו-  IUI, מלווה לרוב באי שקט, עצבנות, כאבי ראש, גודש בשדיים ובמקרים קיצוניים אף לגירוי יתר ודלקת של השחלות.  הורמונים כמו Ikaclomin, Pergonal ו- Metrodin המופקים משתן נשים ומכילים בעיקר FSH אך גם LH, גורמים לעודף חום ולהתקעות בזרימה שעלולים ליצור ציסטות בשחלות ואף לגרות אנדומטריוזיס. והורמונים כמו Gonal-F המכיל FSH ממקור סנטטי (ללא LH) היכול לגרום לגירוי יתר שחלתי.  בנוסף קיימת סכנה לפגוע ברירית הרחם ובצוואר הרחם ובכך פגיעה ממשית בסיכויי תאי הזרע ( בהפריה טבעית או בהזרעה ) להפרות את הביצית ובסיכויי הביצית המופרת להיקלט כראוי ברירית הרחם. זוהי סיבה נוספת לאחוזי הצלחה נמוכים בטיפולי IVF ו- IUI.

הטיפול ברפואה הסינית במקרה זה פועל לאזן את השפעת הלוואי של ההורמונים ובמיוחד לספוג את החום הפנימי הלא רצוי ולהזין את הרקמות הפגועות.
זוהי סיבה נוספת לשלב בין הטיפולים ובכך לשפר את סיכויי ההצלחה .
 
*  מחקר שפורסם ב-2002 במגזין המדעי  ‘Fertility and Sterility’  ציין שיעור הצלחה גבוה בהפריה מלאכותית בקרב נשים שטופלו בדיקור סיני. במחקר, שנערך בגרמניה בשיתוף של אוניברסיטת Ulm יחד עם ב"ח המקומי, השתתפו 160 נשים בנות 28-36 . קבוצת הניסוי טופלה בדיקור מייד לפני ואחרי החזרת העובר (IVF) לרחם. בקבוצת הניסוי נרשם שיעור של 42.5% בהצלחת ההריון לעומת 26% בקבוצת הביקורת, שלא טופלה בדיקור.

מחקר שנערך באוניברסיטת קורנל הראה תוצאות דומות.

גירסת מדפסת שמור שלח לחבר         חזרה לראש העמוד רענן דף הבית